دبیر هیئت تكواندوی استان همدان:
تیم تكواندوی همدان، امسال نیز در لیگ‌های تكواندو شركت نمی‌كند

خبرگزاری فارس: دبیر هیئت تكواندوی همدان امروز گفت: عدم حمایت مالی مانع از حضور تیم تكواندو استان همدان در لیگ‌ تكواندوی نقش جهان بوده است كه با توجه به وضعیت موجود، این تیم در سال جاری نیز در هیچ رقابتی از مسابقات لیگ كشور حاضر نخواهد شد.


امیر فرنیا در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان با اشاره به اینكه لیگ تكواندو بعد از فوتبال و كشتی، سومین لیگ مهم و معتبر كشور است، افزود: مشكلات مالی باعث شده است كه تكواندوكاران استان، با وجود شایستگی فراوان از حضور در این لیگ محروم باشند.
وی تصریح كرد: در صورت پایداری این مشكل، تكواندوكاران استان، جذب تیم استان‌های دیگر می‌شوند و این امر به تضعیف تیم تكواندوی استان می‌انجامد.
دبیر هیئت تكواندوی استان همدان، نبود سالن تخصصی برای برگزاری رقابت‌های تكواندو را از مشكلات مهم این رشته ورزشی در همدان عنوان كرد و اظهار داشت: هیئت تكواندو برای جبران این مشكل، اقدام به استفاده از سالن‌های استیجاری كرده است كه این موضوع، هزینه‌های اضافه زیادی را به این هیئت تحمیل می‌كند.
فرنیا خاطرنشان كرد: به رغم مشكلات متعددی كه ورزش تكواندوی استان همدان با آن دست به گریبان است، طی یك سال گذشته پیشرفت قابل توجهی داشته است و تكواندوكاران همدانی موفق به كسب چند عنوان مهم كشوری در مسابقات مختلف شده‌اند.
وی با اشاره به اینكه 16 نفر از بانوان استان، یك دوره 3 روزه تئوری مربی‌گری تكواندو را پشت سر گذاشته‌اند، یادآور شد: با شروع فصل تابستان، مدرسه تكواندوی استان فعالیت خود را آغاز می‌كند

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 28 تیر 1388    | توسط: سعید هنری    |    | نظرات()